W dniach 21-22 września bracia klerycy z WSD redemptorystów w Tuchowie oraz mieszkający w naszym domu ojcowie szeroko otworzyli “drzwi naszego domu” i przyjęli w nim ponad 30 młodych, którzy przyjechali z różnych stron Polski, by zobaczyć, ajk wygląda życie zakonne.

Jak co roku, Dni Otwarte rozpoczęliśmy w “piwnicach od powitania młodzieży przez o. Macieja Sadowskiego, rektora naszego seminarium i wspólnego czasu spędzonego przy ciastku i kawie. Nie zabrakło też czegoś dla ducha – konferencje dla uczestników głosił o. Kazimierz Piotrowski. Przybliżył on temat powołania oraz sylwetki świętych redemptorystów. Podzielił się również wiadomościami z misji redemptorystowskich. Skoro ciało zostało nakarmione, duch ożywiony potrzeba czegoś dla umysłu – bracia klerycy przygotowali dla uczestników krótkie wykłady z takich przedmiotów jak wprowadzenie do Pisma Świętego i historia redemptorystów w Polsce. Nie zabrakło również wyjścia na halę sportową, gdzie chłopaki mogli zagrać wraz z braćmi w piłkę nożną. Odwiedził nas również misjonarz z Ameryki Południowej, o. Mariusz Jachym, który opowiadał o swojej pracy misyjnej w Boliwii.

Uczestnicy mieli też wiele czasu i okazji, by pobyć razem i porozmawiać z klerykami w sali wspólnej. To była dobra okazja, by “z pierwszej ręki” usłyszeć odpowiedź na pytania jak to jest być redemptorystą i jak się żyje w seminarium. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym niedzielnym obiadem. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami był dobry i spotkamy się na następnych Dniach Otwartych Drzwi, na które już dziś serdecznie ZAPRASZAMY! Więcej informacji o terminach i miejscach spotkań z redemptorystami znajdziesz klikając TUTAJ.

br. Stanisław Stańczyk CSsR, rok I

A o tym, że było “fajnie” i było warto się spotkać niech świadczą słowa Karola, który napisał: Dni Otwarte w Seminarium w Tuchowie przeżyłem bardzo fajnie. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, wysłuchaliśmy ciekawych konferencji o. Kazimierza oraz świadectwa misjonarza z Boliwii. Mieliśmy też okazję zagrać w piłkę nożną na hali wraz z braćmi klerykami, nie zabrakło też czasu na spowiedź i adorację Najświętszego Sakramentu – to bardzo ważne. No i przede wszystkim zwiedziliśmy klasztor od środka 🙂

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tych Dniach Otwartych i zapraszamy na “Ferie z redemptorystami” oraz wiosenne Dni Otwarte w Tuchowie, końcem kwietnia. Kontakt do nas i więcej informacji znajdziecie na tej stronie oraz naszym fanpage’u na Facebooku.