W Niedzielę 6 października 2019 r. na Lubaszowskiej Górze Tabor zakończyły się czterodniowe rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Rekolekcje te poprowadził dla nas przełożony Wspólnoty na Lubaszowej – o. Dariusz Pabiś CSsR.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy 3 października, w pierwszy czwartek miesiąca, uroczystą Eucharystią, w czasie której prosiliśmy dobrego Boga o dar nowych powołań Redemptorystowskich i o świętość życia kapłanów. Ojciec Dariusz w podczas konferencji mówił o współczesnych wyzwaniach i trudnościach, przed jakimi stają kapłani. Mówił też o wartości modlitwy za kapłanów oraz za ludzi, którzy stoją przed wyborem tej drogi.

Szczególnym punktem rekolekcyjjnych dni, a zarazem tak bardzo cenionym przez członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, była wizyta nowicjuszy i braci kleryków wraz z przełożonymi. W czasie tego spotkania nasi najmłodsi współbracia opowiedzieli o tym, co dzieje się w seminarium i jak przeżyli czas wakacyjnych praktyk.

Mając na uwadze rok Św. Gerada, w niedzielę uczestnicy rekolekcji „spotkali się” ze Świętym Gerardem. To spotkanie poprowadził br. Krzysztof Makowski CSsR, przybliżając nam postać i duchowość świętego redemptorysty.

Rekolektanci uczestniczyli także w Inauguracji Roku Akademickiego w Tuchowie. Zostaliśmy serdecznie powitanie przez Rektora naszego WSD w Tuchowie, o. Macieja Sadowskiego CSsR, i wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego pod tytułem „Czy warto jeszcze studiować teologię?”, wygłoszonego przez o. prof. dr. hab. Witolda Kaweckiego CSsR. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył o. Dariusz Paszyński CSsR – wikariusz Prowincjała.

W niedzielę znów przyjechaliśmy do Tuchowa, by uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 12.00, w czasie której bracia klerycy: Maksym i Paweł otrzymali święcenia diakonatu z rąk księdza biskupa Janusza Mastalskiego. Dziękuję wszystkim uczestnikom, a także wszystkim współbraciom, którzy włączyli się w pomoc w przeżyciu tych rekolekcji i zapraszam ponownie za rok!

o. Szczepan Hebda CSsR

A oto jak rekolekcje przeżyli członkowie Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich… niektórzy z nich podzielili się z nami swoim świadectwem:

Wszystko co piękne szybko się kończy. Dziękujemy Bogu i Maryi za ten czas przeżytych dni skupienia. Głoszone słowo wyda we właściwym czasie swe owoce. Życzymy wszystkim Ojcom, nowicjuszom i klerykom, obfitych łask Bożych, wytrwałości na drodze powołania. Ojcze Szczepanie! Bóg zapłać za Twoje serdeczne powitanie nas. Dziś już czas pożegnania. Zabieramy oprócz naszych bagaży wszystkich Was w naszych sercach. I zapewniamy o stałej modlitewnej pamięci.

Wdzięczne: Anna, Stanisława, Celina, Władysława i Anna z Nowego Sącza.

Jestem Pierwszy raz, dzięki mojej sąsiadce, która poprosiła mnie abym z nią jechała. Jestem bardzo zadowolona, że przyjechałam. Poznałam bliżej seminarzystów. Co robią, jak pracują i jak się uczą. Tacy ludzie są bardzo potrzebni. Podobało mi się, że są oni tak radośni, otwarci na drugiego człowieka. Pięknie opowiadali o swoich zaangażowaniach. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Ojcom Redemptorystom. Dziękuję o. Dariuszowi Pabisiowi za piękne konferencje, które głęboko weszły do mojego serca i pozostaną na długo – oby dzięki Łasce Bożej do końca życia.

Maria z Kielc

Składam serdeczne podziękowania za zorganizowanie rekolekcji dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich w Lubaszowej, które przeżyłam w skupieniu i modlitwie. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich Ojców. Polecam Was Bogu i modlę się by obdarzył Zgromadzenie Redemptorystów nowymi braćmi.

Zofia z Kielc