W czwartek 02 października w Krakowskim Klasztorze Redemptorystów na Podgórzu, zakończyły się czterodniowe rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Rekolekcje te poprowadził dla nas o. Jacek Burnus CSsR.

Rekolekcje rozpoczęły się 29 września uroczystą Eucharystią w czasie, której szczególnie prosiliśmy dobrego Boga o dar nowych powołań Redemptorystowskich i o świętość życia kapłanów. Kolejne dni były okazją do głębokiego przeżycia rekolekcji w których pomagali ojcowie, Kazimierz Fryzeł i Jacek Zdrzałek. W niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zawierzyliśmy sprawę powołań do Zgromadzenia Redemptorystów naszej najlepszej Matce.

Ważnym punktem rekolekcyjnych dni, a zarazem tak bardzo cenionym  przez członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, była wizyta braci postulantów i braci kleryków wraz z przełożonymi, Rektorem WSD Redemptorystów o. dr. Maciejem Sadowskim, Prefektami o. Łukszem Drożakiem i o. Adamem Koślą. W czasie tego spotkania nasi najmłodsi współbracia opowiedzieli o tym, jak wygląda życie w seminarium oraz jak przeżyli czas wakacyjnych praktyk. Na koniec Wikariusz Prowincjała Redemptorystów o. Dariusz Paszyński, w imieniu Ojca Prowincjała i wszystkich współbraci, podziękował Rodzinie Różańcowego Dzieła, za bezinteresowne wspiercie redemptorystów swoją modlitwą i ofiarą cierpienia.

Deklaracja przystąpienia do Dzieła Modlitwy

Rodzina Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich

„Proście Pana żniwa, aby wyprawił robotników na swoje”. Mając świadomość tego, że każde ziarno powołania, które Bóg zasiewa w sercu młodego człowieka musi być otoczone ciepłem modlitwy, Centrum Duszpasterstwa Powołań zachęca do włączenia się w Różańcowe Dzieło Wspierania Powołań Redemptorystowskich. Jest ono duchową wspólnotą ludzi wierzących, którzy przez modlitwę różańcową wypraszają łaskę nowych powołań kapłańskich i zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów.

Członkowie wspólnoty zobowiązują się do:

– odmówienia raz w tygodniu jednej części różańca w intencji powołań do redemptorystów

– odmówienia raz w tygodniu Modlitwy o powołania do Zgromadzenia Redemptorystów

– uczestnictwa raz w miesiącu w Eucharystii i ofiarowania Komunii Świętej w intencji powołań do tegoż Zgromadzenia

Za wszystkich członków żyjących i zmarłych Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, raz w miesiącu jest odprawiana Eucharystia, a ich intencje zostają włączone w codzienne modlitwy redemptorystów.

Ogromnie cieszymy się tym, że coraz więcej osób chce należeć do Dzieła Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasze Zgromadzenie poprzez modlitwę, serdecznie do tego zachęcamy i zapewniamy o naszej wdzięczności.