Po spotkaniu z członkami Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich, czas na kolejne spotkanie, tym razem dla młodzieży. Tym razem do Tuchowa na “Dni Otwarte Postulatu” przyjechało kilkunastu chłopaków, by nieco przyglądnąć się naszemu życiu i spędzić weekend w klasztorze. To był dobry czas, pogoda dopisała, więc w wolnej chwili rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Konferencje wygłosił dla nas o. Aleksander Ćwik CSsR, moderator redemptorystowskiej oazy i duszpasterz w Tuchowie. Przed południem swoją „wiedzą” podzielili się z nami bracia Postulanci, którzy przygotowali dla nas 20 minutowe wykłady z: historii Zgromadzenia Redemptorystów, Biblii oraz Liturgiki. Był również quiz, na podsumowanie wiedzy po wykładzie z historii Zgromadzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego weekendu i tym którzy przyjechali. A jak było, sami przeczytajcie, co mówią uczestnicy tego spotkania…

“Gdy przyjechałem na ostatni weekend do Tuchowa, trochę spóźniony, od razu poszliśmy na adorację prowadzoną przez ojca Aleksandra oraz scholę w ramach czuwań dla młodzieży „Droga Wewnętrzna”. Jak to zwykle bywa u redemptorystów adoracja Najświętszego Sakramentu była piękna i poruszyła wiele serc. Następnym punktem było spotkanie zapoznawcze, podczas którego podzieliliśmy się na grupy pod przewodnictwem braci postulantów, których osobiści znałem z wcześniejszych spotkań z redemptorystami. Nazajutrz były krótkie wykłady przeprowadzone przez braci postulantów. Każdy miał przypisane jakieś obowiązki i nie było czasu na nudę. Podczas takich spotkań możemy zobaczyć jak wygląda życie w zakonie. Nie zabrakło czasu na zabawę, gry, na turniej piłki nożnej oraz ciekawy film, ale najważniejsza była dla mnie modlitwa, szczególnie brewiarzowa. Cenię sobie to, że mieliśmy obok ojców, braci postulantów i Jakuba, z którymi można było porozmawiać na różne tematy. Poruszyły mnie konferencje ojca Aleksandra, choć bardzo proste i odwołujące się do naszej codzienności, to było w ich cos szczególnego. Było to moje 10 spotkanie z redemptorystami i nie zamierzam na tym zakończyć”. (Szczepan Wiecha)

“Pragnę podziękować za wspaniały weekend w Tuchowie. Dowiedziałem się dużo o Redemptorystach i ich założycielu, św. Alfonsie Liguori. To był wspaniały czas, w wyjątkowej i przyjacielskiej atmosferze. Połączenie tego czasu z modlitwą było tym, czego potrzebowałem, aby wzmocnić swoją relację z Panem Bogiem. Na pewno wrócę do Tuchowa! (Szymon Hebda)