To już po raz XXI drużyny ministrantów z redemptorystowskich parafii spotkały się na Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prowincjała. Tym razem odbył się on w Tuchowie. Miejscem rozgrywek był stadion TS Tuchovia. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 120 chłopaków z siedmiu naszych parafii: Torunia, Wrocławia, Głogowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa, Lubaszowej i Tuchowa. W sumie 15 drużyn w różnych kategoriach wiekowych: ministranci młodsi, ministranci starsi oraz lektorzy.

Nasze spotkanie zaczęliśmy kolacją w piątek i losowaniem drużyn, gdyż w najmłodszej kategorii było dwie grupy. W sobotni poranek po mszy św., której przewodniczył w imieniu o. Prowincjała, o. Sylwester Cabała CSsR i śniadaniu udaliśmy się na stadion. Rozgrywki trwały od godz. 10.00 do 16.00. Ostatnim meczem, była jak zawsze honorowy mecz zwycięskiej drużyny Lektorów z ojcami redemptorystami. Po zaciętej walce, która zakończyła się remisem, ojcowie pokonali w rzutach karnych zwycięzców turnieju wynikiem 1:0. Spośród uczestników wybraliśmy również króla strzelców i najlepszego bramkarza w każdej kategorii. Zostali nimi: Król strzelców: Kacper  (ministranci młodsi), Oskar  (ministranci starsi), Wojciech i Bartosz (lektorzy); Najlepszy bramkarz: Kamil  (ministranci młodsi), Gustaw (ministranci starsi), Tomasz (lektorzy).

Dziękujemy duszpasterzom i młodzieży za udział w Turnieju, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystów oraz Współbraciom z Tuchowa za przyjęcie nas i zorganizowanie rozgrywek. Za rok ZAPRASZAMY do Barda Śląskiego!

Na koniec jeszcze najważniejsza informacja!!!

WYNIKI XXI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prowincjała Redemptorystów:

Ministranci młodsi:

I miejsce – Wrocław

II miejsce – Głogów

III miejsce – Tuchów

Ministranci starsi:

I miejsce – Kraków

II miejsce – Tuchów

III miejsce – Lubaszowa

Lektorzy:

I miejsce – Głogów

II miejsce – Kraków

III miejsce – Toruń

Artur Pruś CSsR, CDMiPR