Kolejna seria zimowych rekolekcji powołaniowych u redemptorystów dobiegła końca. Tym razem do Krakowa w dniach 24-28 stycznia 2022 r. przyjechała duża grupa chłopaków z różnych części Polski, wśród nich młodzież z parafii redemptorystowskich.

Kraków, miasto królów Polski zachęcało do zwiedzania historychnych miejsc ważnych dla naszej ojczyzny. Jak również liczne kościoły i sanktuaria ukazały nam duchową stronę miasta. Przez czas rekolekcji przeprowadził nas o. Piotr Mazur CSsR, a uczestników odwiedził także Przełożony Prowincji, o. Janusz Sok CSsR.

Obecnie odbywa się do 4 lutego następna seria rekolekcji w Bardzie, a przed nami jeszcze jedna w tym mieście w dniach 15 – 19 lutego.

****

Na rekolekcjach u redemptorystów byłem po raz „-nasty”. Jak zwykle było to wspaniałe doświadczenie i jak zwykle całkiem odmienne od poprzedniego, ponieważ za każdym razem człowiek jest trochę inny: bogatszy o nowe doświadczenia, spostrzeżenia czy też po prostu starszy.

Ferie czy wakacje z redemptorystami pozwalają wypocząć fizycznie jak i duchowo, oraz dają możliwość głębszego zastanowienia się nad różnymi kwestiami- podobnie było i tym razem. Dobrze zorganizowany plan dnia uwzględniał zarówno wyjścia i odrobinę zwiedzania, konferencje jak i czas wolny. Codziennie mieliśmy również czas na mszę świętą czy modlitwę przed Najświętszym Sakramentem czy np. koronkę do Bożego Miłosierdzia w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Konferencje prowadzone przez o. Piotra zachęcały do zastanowienia się nad trzema pytaniami: kim jestemdlaczego tu jestem oraz czego Bóg chce ode mnie. W czasie wolnym zawsze mogliśmy porozmawiać, pośmiać się, zagrać w karty czy szachy, słowem wspólnie spędzić czas.

Rekolekcje powołaniowe to czas, który wspomina się zawsze z uśmiechem, czas „ładowania baterii” jak to kiedyś pięknie ujęła jedna osoba, czas który z pewnością nie jest czasem straconym.

Krystian – Uczestnik rekolekcji