W dniach 26-28 czerwca, w lubaszowskim klasztorze redemptorystów, odbyły się rekolekcje dla maturzystów, studentów oraz mężczyzn pracujących, którzy zapragnęli rozeznać swoje powołanie. Z różnych stron Polski, do Lubaszowej przybyło ich aż 19. Pod duchowym kierownictwem o. Wojciecha Bieszke CSsR, który wygłaszał im rekolekcje, wsłuchiwali się oni w głos Pana Boga i próbowali uzyskać odpowiedź na temat Bożych zamiarów względem każdego z nich. Towarzyszenie ojców z Duszpasterstwa Powołań, wsparcie braci nowicjuszy, a także misyjne świadectwo pracującego w Albanii – o. Andrzeja Michonia CSsR, pomogły niektórym w podjęciu ważnych życiowych decyzji.

Spośród wszystkich uczestników, dziesięciu zdecydowało się poprosić o przyjęcie do Zgromadzenia Redemptorystów. W środowe popołudnie, podczas Liturgii Godzin, o. Prowincjał Janusz Sok, który przewodniczył Komisji Przyjęć, ogłosił, że wszyscy zostali przyjęci do postulatu redemptorystów.

Ci z uczestników, którzy nie zdecydowali się na wstąpienie do redemptorystów, zapewniają, iż dla nich czas rekolekcji był wielką łaską. Niektórzy zapewne poproszą o przyjęcie do seminariów diecezjalnych, zaś inni sugerują, że potrzebują jeszcze nieco więcej czasu, by odkryć swoje powołanie.

Cieszymy się bardzo, że Pan Bóg dał nam 10 nowych współbraci, czekamy na decyzje kolejnych oraz odczuwamy satysfakcję, że dzięki tym rekolekcjom, każdy z uczestników choć trochę lepiej rozeznał swoje powołanie. Prosimy o modlitwę, by Bóg zechciał wyprawić na swoje żniwo kolejnych robotników, którzy staną się duchowymi synami św. Alfonsa.

o. Witold Baran CSsR
o. Artur Pruś CSsR

Gdyby ktoś pragnął jeszcze do nas dołączyć i zostać Redemptorystą, to zachęcamy do kontaktu z Duszpasterzami Powołań. Nasze numery i maile znajdziecie w zakładce KONTAKT. Zapraszamy również na REKOLEKCJE podczas wakacji do Tuchowa, Barda i Kościeliska.