To już ostatnie w czasie tych wakacji rekolekcje z redemptorystami. W dniach 16-20.07 do Kościeliska zjechało się 23 chłopaków z Polski i zagranicy. Wśród uczestników byli chłopcy głównie z południa Polski, ale też ze Szczecinka i Ukrainy. Naszym przewodnikiem był o. Waldemar Sojka CSsR, misjonarz pracujący w Bardzie Śląskim.

Pomimo nie najlepszej pogody w naszej wspólnocie panowała radość i chęć zdobywania szczytów, nie tylko górskich, ale też naszej wiary, która mogła się umocnić dzięki konferencjom o. Waldemara. Pierwszego dnia wstaliśmy bardzo wcześnie, nasz dzień rozpoczął się już o 5.00 i wyruszyliśmy w drogę. Pogoda nie pozwoliła na zbyt długie wyprawy, ale udało się nam tego dnia dojść z Kuźnic do Murowańca. Przez chwilę udało się nawet co nieco zobaczyć 🙂 W czasie wolnym młodzi zawiązali też dobrą wspólnotę i nowe znajomości poprzez wspólne gry i pracę, bo sami dbaliśmy o nasz dom i przygotowanie posiłków. Szefem kuchni był br. Paweł Orzeł, a jedzenie jakie nam serwował i przygotowywał m.in. z pomocą Filipa i Piotrka było wyśmienite 🙂

Tak te chwile w Kościelisku wspominają uczestnicy rekolekcji:

W ostatnich dniach miałem okazję kolejny już raz spędzić kilka dni z Redemptorystami. Każde takie spotkanie sprawia mi ogromną radość. Daje to okazję do lepszego poznania Pana Boga, innych braci, a przede wszystkim samego siebie. Według mnie to dobrze wykorzystany czas, za co dziękuję ojcom: Witkowi i Arturowi oraz bratu Pawłowi.

Kuba

Rekolekcje to był jednocześnie czas odpoczynku i modlitwy. Ojcem rekolekcjonistą był o. Waldemar Sojka, który mówił nam o przeżyciach różnych sławnych osób które się nawróciły i teraz wierzą w Boga. Podczas rekolekcji pogoda nie była sprzyjająca ale i tak mieliśmy dużo rzeczy do robienia. Ten czas rekolekcji nie odbył by się bez dwóch ojców powołaniowców : o. Witolda Barana i o. Artura Prusia. Dziękujemy im za poświęcony czas i organizację i gdyby nie oni, nie było by nas tam.

Artur

Dziękujemy naszym gospodarzom z Kościeliska oraz br. Pawłowi i o. Waldemarowi, i wszystkim, dzięki którym te rekolekcje mogły się odbyć i były naprawdę wspaniałym czasem i już dziś ZAPRASZAMY na kolejne spotkania.

o. Witold Baran CSsR
o. Artur Pruś CSsR