Lepiej żyć w pojedynkę, a może we wspólnocie? Czym w ogóle jest “wspólnota” i co ona daje? A co ja mogę do niej wnieść? Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w ostatni piątek podczas programu Westerplatte młodych i audycji Czas Wzrastania.

Duszpasterze Powołań wraz z dwoma braćmi klerykami: Marcinem Wojdanem CSsR i Jakubem Gościńskim CSsR oraz chłopakami z duszpasterstwa spędzili ostatni weekend w Toruniu. Młodzi uczestniczyli w programie dla młodzieży Westerplatte młodych, oraz audycji Czas Wzrastania. W telewizji chłopaki dzielili się swoimi pasjami i zaangażowaniem w różne grupy, odpowiadając na pytanie: “Razem…? Czy osobno?”.

Natomiast w radiu rozmawialiśmy o tym co wspólnota daje, jakie są jej cechy, trudności i radości, jak to jest być przełożonym i jak wygląda życie we wspólnocie zakonnej, zarówno z perspektywy osób konsekrowanych, jak i świeckich.

Oprócz programu i audycji znalazła się tez chwila, by zwiedzić budynki Radia Maryja oraz Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po sanktuarium oprowadził nas br. Jakub, który podczas wakacji przeżywał tam swoje praktyki, oprowadzając pielgrzymów i doskonale zna historię powstawania sanktuarium i opowiada o najważniejszych jego elementach. Dziękujemy braciom klerykom i chłopakom, którzy z nami tam byli oraz wszystkim, którzy przez sms, czy facebooka włączyli się w tworzenie programu i audycji. A tych, których to ominęło zapraszamy do zobaczenia i wysłuchania nas w internecie:

WESTERPLATTE MŁODYCH

CZAS WZRASTANIA