W ostatni weekend w naszym Tuchowskim seminarium obyły się Dni Otwarte. Młodzieńcy, którzy chcieli zobaczyć jak wygląda życie kleryka – redemptorysty „od środka” mogli wejść za klauzurę i wraz z braćmi klerykami przeżyć dwa dni. Odwiedziło nas 50 młodych ludzi nie tylko z różnych okolic Polski, ale też z Białorusi, którzy przyjechali wraz ze swoim duszpasterzem – o. Wiktorem. W tym czasie chłopaki mogli włączyć się we wspólnotowe modlitwy, a także pomóc w codziennych pracach, jak nakrywanie do stołu, czy pomoc w porządkach 🙂 Oprócz spotkań z klerykami i udziału w ich życiu, uczestnicy Dni Otwartych brali udział w konferencjach i pracy w grupach, które poprowadził dla nas o. Sylwester Pactwa CSsR – socjusz WSD Redemptorystów w Tuchowie. Poza tymi spotkaniami nie zabrakło czasu wolnego na luźne rozmowy i rozgrywki w Piłkę nożną.

Dziękujemy naszym współbraciom, którzy otworzyli przed gośćmi nie tylko drzwi swojego domu, ale swoje serca. Jak napisał Wiktor:

„Uważam za bardzo miły gest, gdy ktoś zaprasza nas do swojego domu i gości nas w nim jak najlepiej potrafi. Tak właśnie było u redemptorystów. Pomimo tego, że mogłem być w Tuchowie tylko przez jeden dzień, to jednak klimat i atmosfera, jakie tam panują, są nie do zastąpienia”.

Ostatnie Dni Otwartych Drzwi w Tuchowie były dla mnie, jak zawsze, wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ mogłem jeszcze bardziej poznać życie zakonne, ale także spotkać się z Bogiem w ciszy i spokoju (co trudno osiągnąć w dzisiejszym świecie). Był to czas dla duszy i dla ciała, na rozmowy z kolegami, braćmi, czy ojcami. Bardzo się cieszę, że mogłem znowu uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, bo właśnie tam u mojej Matki Tuchowskiej, moje serce robi się spokojne i mogę naładować swoje duchowe akumulatory do stawiania czoła życiowym trudnościom.

Bartek

Jako uczestnicy Dni Otwartych drzwi zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez wspólnotę seminaryjną. W trakcie tego bardzo krótkiego spotkania mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda życie w zakonie. Był to również czas na luźne rozmowy z klerykami i ojcami przy kawie oraz na rozgrywki w piłkę nożną. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy, sakramentu pokuty i adoracji Najświętszego Sakramentu, gdzie mogliśmy się spotkać z Tym, który nas tam zgromadził. Żeby lepiej doświadczyć jak żyją klerycy, braliśmy udział w krótkim wykładzie, podczas którego o. Sylwester w bardzo ciekawy sposób przedstawił, jak bardzo logiczna jest nasza wiara. Jak widać był czas na wszystko 🙂 Uczestniczyłem już wiele razy w Dniach Otwartych i liczę, że na następnych znów spotkam się z braćmi, a przede wszystkim z Bogiem 🙂

Michał

Może kiedyś nasz dom w Tuchowie stanie się kiedyś domem dla kogoś z Was – jeśli chcesz poznać bliżej redemptorystów i nasz charyzmat, to zapraszamy, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i duszpasterzom, którzy umożliwili im przyjazd do Tuchowa i zapraszamy na kolejne spotkania z redemptorystami. Już niebawem pojawią się na naszej stronie terminy rekolekcji, które odbędą się w czasie ferii zimowych. Do ZOBACZENIA! 🙂