Ostatnia seria FERII Z REDEMPTORYSTAMI odbyła się w Bardzie w dniach 10-24.02.2020. Wzięło w nich udział 40 chłopaków z północy Polski: Szczecin, Szczecinek, woj. kujawsko-pomorskie z „bliskiego” (Głogów) i „dalekiego” zachodu (Dania). Przez te dni naszym przewodnikiem był o. Tymoteusz Macioszek CSsR, duszpasterz ze Szczecinka, który przywiózł z sobą 19 chłopaków. Dziękujemy mu za jego zaangażowanie i poprowadzenie dla nas tych dni, podczas których dzielił się z nami swoim doświadczeniem Pana Boga i świadectwem powołania. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystali z tego pięknego czasu, choć pogoda nas nie rozpieszczała. Dziękujemy też naszym współbraciom z Barda i braciom postulantom za aktywne włączenie się w pomoc i bycie z nami. Bratu Grzegorzowi dziękujemy za pomoc i przywiezienie ekipy z Głogowa. Mamy nadzieję, do ZOBACZENIA niebawem! Więcej o spotkaniach z Redemptorystami możecie przeczytać TUTAJ.

A jak było na drugiej serii w Bardzie? Sami przeczytajcie…

Ogólnie ferie z redemptorystami to bardzo fajna opcja spędzenia wolnego czasu. Dzięki codziennej Eucharystii mogłem się wyciszyć i porozmawiać z Panem Bogiem. Wspólne wyjścia w góry były naprawdę czymś świetnym. Bardzo podobały mi się adoracje Najświętszego Sakramentu i to, że był zawsze świetny klimat. Bardzo cieszę się że mogłem brać w tym udział.

Przemek

Ferie z redemptorystami to świetnie spędzony czas podczas przerwy od szkoły. Podczas tegorocznych rekolekcji poznałem dużo fajnych ludzi oraz miałem okazję wziąć udział w różnych wycieczkach na przykład wyjście w góry do kapliczki górskie oraz piękny widok na Bardo Śląskie, w którym odbyły się rekolekcje, wyjazd do kopalni złota, czy chociażby zwiedzanie bazyliki. A wieczorem po przyjściu mogliśmy wspólnie spędzić czas. Mi osobiście bardzo się podobało i nie mogę doczekać się kolejnych rekolekcji.

Tomek

Rekolekcje, które spędziłem w Bardzie to na pewno najlepiej wspominane przeze mnie ferie, jakich miałem okazję doświadczyć. Świetna atmosfera, ludzie i wspaniali redemptoryści. Atrakcje były niczego sobie, a w szczególności niewielkie, chociaż piękne bardzkie góry. Na rekolekcjach nie dało się nudzić, a wspólne modlitwy, śpiew i adoracje pozwalały na naprawdę bliski kontakt z Bogiem. Chętnie wrócę jeszcze do Barda, by ponownie, wspaniale, spędzić tam czas wolny.

Kacper

Ferie z redemptorystami to najlepsze ferie na jakich kiedykolwiek byłem. Rekolekcje są prowadzone przez świetnych redemptorystów. Bardzo miło spędzaliśmy czas, odwiedziliśmy ciekawe miejsca, nie było czasu na nudę. Na rekolekcjach poznałem też wielu nowych znajomych. Na pewno pojadę jeszcze na rekolekcje z redemptorystami i zachęcam innych aby wzięli w nich udział.

Gabriel