W piątek zakończyliśmy rekolekcje w Bardzie Śląskim. Brało w nich udział 14 chłopaków z Szczecinka, Głogowa, Gdańska oraz okolic Opola i Wałbrzycha. Przez te pięć dni naszym przewodnikiem był o. Przemysław Ilski CSsR – duszpasterz i misjonarz z Elbląga. Dziękujemy o. Przemkowi za poprowadzenie tych rekolekcji i podzielenie się z nami swoim świadectwem, a duszpasterzom z Głogowa i Szczecinka za to że przyjechali wraz z młodzieżą. O tym jak było podczas tych rekolekcji opowiedzą najlepiej sami uczestnicy – zapraszamy do przeczytania kilku świadectw.

o. Artur Pruś CSsR


Parę dni temu zakończyły się rekolekcje powołaniowe w Bardzie. Chociaż trwały tak krótko, były wyjątkowe. Byłem na rekolekcjach po raz drugi, a przyjazd na nie planowałem już od zeszłego roku. Chciałem przyjechać tam, ponieważ miałem chęć oderwania się od wszystkiego i wiedziałem, że w tym miejscu będzie to możliwe. Te rekolekcje przerosły moje oczekiwania. Już drugiego dnia odbyło się nabożeństwo pokutne, połączone ze spowiedzią. Na samym wstępie mocne przeżycie sprawiło, że czas stanął dla mnie w miejscu. Wyjścia w góry i na wycieczkę dały mi możliwość refleksji oraz rozmów z ojcami i postulantami. Kolejne dni były wypełnione różnymi zajęciami. Na konferencjach usłyszałem wiele słów, które trafiły do mnie. Każda chwila tam spędzona była nowym doświadczeniem. Był też czas i miejsce na bliskie spotkanie z Bogiem podczas adoracji.

Cały ten czas dał mi siłę do dalszego działania razem z Jezusem. Mam nadzieję, że po powrocie, te rekolekcje zaowocują w moim środowisku. Mimo że zakończyły się niedawno, to już dziś planuję kolejny wyjazd na rekolekcje powołaniowe 😉

Michał

Przyjechałem na rekolekcje z mnóstwem wątpliwości i lęku. Bałem się zaufać Bogu, na pierwszej Eucharystii jeszcze walczyłem ze sobą, Duch Święty zadział we mnie – dał mi odwagę. Od tej liturgii nic nie było takie same, każda modlitwa służyła rozwianiu wątpliwości i dążeniu do jeszcze bliższej relacji z Jezusem. Podczas adoracji, gdy dotknął mnie swoim Słowem, poznałem Jego nieograniczoną miłość. Te rekolekcje były dla mnie po prostu wspaniałym doświadczeniem. Był to szczególny czas zatrzymania się pośród wiru codzienności i pozwolił mi zmienić moje życie w życie pełne miłości i Boga.

Kuba

Rekolekcje to niezwykły czas obfitości łask od Boga, którego spotykamy w Słowie Bożym – wygłaszanym przez niezwykłego redemptorystę, drugim człowieku – przy zawieraniu trwałych znajomości oraz w pięknie otaczającej górskiej przyrody.

Eryk

Rekolekcje były dla mnie bardzo fajnym doświadczeniem, były bardzo dobrze zorganizowane. Atmosfera niesamowita, na prawdę polecam i ZAPRASZAM 🙂

Mariusz