W ostatni weekend kwietnia drzwi Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie otwarły się dla wszystkich młodzieńców, którzy chcieli zobaczyć i doświadczyć tego, jak żyją młodzi zakonnicy. Do tuchowskiego klasztoru przyjechało 57 chłopaków, głównie z południowej części Polski. Rozpoczęliśmy w sobotę wspólną kawą w seminaryjnych “Piwnicach”. Tam oficjalnie powitał nas o. rektor, Maciej Sadowski CSsR. Przewodnikiem w czasie tych dni był dla nas o. Bogdan Nieć CSsR, dyrektor tuchowskiej drukarni. W konferencjach o. Bogdan podzielił się z uczestnikami Dni Otwartych świadectwem swojego powołania i pokazał, w jaki sposób w życiu młodego człowieka może działać i mówić Bóg.

Oprócz konferencji nie zabrakło oczywiście spotkania z Bogiem w Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ciekawym momentem były wykłady poprowadzone przez braci kleryków: Historia Zgromadzenia, Wstęp do filozofii, Antropologia i Psychologia. Było też sporo czasu wolnego, a na zakończenie quiz na podstawie wiadomości z wykładu Historii Zgromadzenia. Można powiedzieć, że te dni były dla nas wszystkich: ojców, braci kleryków i uczestników wspaniałym i dobrze przeżytym czasem. Ale najlepiej powiedzą o tym sami zainteresowani 🙂

Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w Dniach Otwartych w tuchowskim seminarium u redemptorystów. Bardzo podobała mi się atmosfera, jaka tam, pośród braci panuje, ich otwartość i to, że są to normalni ludzie, z którymi można o wszystkim porozmawiać. Bardzo ważnym dla mnie momentem była wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa, podczas której prawdziwie można było odczuć obecność Pana Boga.

Michał

Redemptorystów poznałem niecały rok temu, a zdążyłem się już przekonać, że rekolekcje powołaniowe i Dni Otwarte u nich są niesamowite. Oprócz grania w piłkę i wspaniałego jedzenia, atmosfera, którą tworzą radośni i otwarci, pełni entuzjazmu klerycy, ojcowie oraz niezwykli uczestnicy, jest nie do opisania. Serdecznie polecam.

Wiktor

Kolejny Dzień Otwartych Drzwi był świetną okazją aby odpocząć, zobaczyć jak żyją młodzi zakonnicy i przede wszystkim porozmawiać z Bogiem. Podczas ostatniego weekendu kwietnia mieliśmy okazję aby poczuć się jak klerycy, biorąc udział w wykładach. W trakcie konferencji i Mszy Świętej mogliśmy zastanowić się nieco nad swoim życiem i znaleźć w nim Boży plan. Oczywiście nie zabrakło czasu dla ciała, ponieważ w planie dnia został uwzględniony mecz piłki nożnej. W niedzielę natomiast, oprócz spotkania z Bogiem podczas Eucharystii, doświadczyliśmy modlitwy Jutrznią we wspólnocie, a tuż przed zakończeniem braliśmy udział w konkursie o historii Zgromadzenia. To był bardzo owocny czas i dobra okazja aby odpocząć i spotkać się ze starymi znajomymi.

Michał

Cieszę się, że mogłem kolejny raz uczestniczyć w spotkaniach z redemptorystami. Nie wiem, które to już z kolei Dni Otwarte dla mnie, ale za każdym razem z chęcią tu wracam. Ten weekend, spędzony w tuchowskim Seminarium był dla mnie bardzo dobrym i owocnym czasem. Poznałem niezwykłych ludzi, którzy w swoim codziennym życiu pokazali nam wszystkim, że warto żyć blisko Boga i pomagać bliźniemu w dążeniu do świętości.

Marcin

Z Dni Otwartych Drzwi zawsze wyjeżdżałem zadowolony, wypoczęty i pełen „misyjnego ducha”. Nie inaczej było i tym razem. Choć plan był dość napięty i chyba nikt nie może powiedzieć że się tam nudził, to nie brakło czasu na rozmowę ze starymi przyjaciółmi, czy też poznanie nowych. Prostymi słowy: Było warto!

Dawid

Nie da się kilkoma zdaniami opisać tych dwóch dni. Czas spędzony w Seminarium Redemptorystów, jak zawsze był wspaniałym przeżyciem. Bardzo dużym zaskoczeniem była dla mnie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą wystawienniczą. Mam nadzieję że jeszcze nie raz będę uczestniczył w Dniach Otwartych WSD Redemptorystów i że w przyszłości będzie jeszcze więcej chłopaków niż tym razem 🙂

Filip

Jeśli też chcesz tego doświadczyć i zobaczyć jak wygląda życie kleryka-redemptorysty. Jeśli chciałbyś do nas dołączyć, to ZAPRASZAMY 🙂 Terminy spotkań z redemptorystami znajdziesz TUTAJ