Może zastanawiasz się, jak wygląda życie w klasztorze, jak to byłoby, gdybym został zakonnikiem? Może nawet myślisz o powołaniu zakonnym? A z różnych stron słyszysz: „tam jest strasznie…”, „nie idź tam, bo cię zamkną…”, „tam żyje się w celi, odciętym od świata…”, „oni codziennie klęczą na grochu i się umartwiają… i do tego śpią w trumnach…” Może mówią ci: „ty się nie nadajesz, nie wytrzymasz tam…”

Jeśli chcesz się przekonać, jak jest naprawdę, jak to jest być młodym zakonnikiem. Jeśli choć na chwilę chciałbyś zobaczyć życie naszych braci kleryków i poczuć się jak oni, to ZAPRASZAMY Cię do Tuchowa w pierwszy weekend maja (4-5.05.2019). Dni Otwarte WSD Redemptorystów, to okazja, by sprawdzić jak to wszystko wygląda od środka. W programie m.in. Eucharystia i konferencje, ciekawe spotkania przygotowane przez braci kleryków, czy też mecz w piłkę nożną z drużyną seminaryjną. Czy warto zaryzykować i przyjechać? Oceń sam… oto, co o spotkaniach z redemptorystami mówią ich uczestnicy:

To były moje pierwsze Dni Otwarte WSD, ale już wiem że nie ostatnie. Poznałem klasztor od wewnątrz, a także poznałem wielu nowych znajomych. Udało nam się też zagrać w piłkę nożną, oraz oglądaliśmy mecz w siatkówkę Polska-USA. Mam nadzieję że na następne Dni Otwarte też pojadę.

Kuba

Czym był dla mnie ostatni weekend? W pewnym sensie zwykłe „rekolekcje”, ale był to czas niezwykły. Były to kolejne w moim życiu Dni Otwartych Drzwi WSD Redemptorystów. Które? Ciężko zliczyć. Za każdym razem mogę się dowiedzieć czegoś nowego o Zgromadzeniu Najświętszego Odkupiciela. Czas spędzony na modlitwie, rozmowach z ojcami redemptorystami, czy klerykami zawsze wnosi do życia coś ciekawego. Z całego serca mogę polecić wszystkim młodym mężczyznom udział w takich spotkaniach.

Filip

I my, jako Duszpasterze Powołań, wraz z braćmi klerykami serdecznie Cię zapraszamy! Nie zwlekaj, to ostatnie chwile by się zapisać… Do zobaczenia już za niespełna tydzień… 4 i 5 maja 🙂 Jeśli chcesz się zgłosić, to w zakładce KONTAKT znajdziesz nasze dane kontaktowe.

o. Witold Baran CSsR
o. Artur Pruś CSsR