To już prawie koniec ferii, a dla Duszpasterstwa Powołań ostatnie rekolekcje powołaniowe tej zimy. W dniach 11-15.02.2019 na lubaszowską „Górę Tabor” przyjechało kilku młodych z Podkarpacia, Śląska i Lubelskiego, by przeżyć tydzień przygody z Panem Bogiem i Redemptorystami. Te rekolekcje poprowadził dla nas o. Valery Maziuk CSsR – misjonarz z Białorusi. Dzielił się z nami swoim świadectwem powołania i pomagał nam odczytywać Boże znaki, które co dzień wokół nas się dzieją. W czasie wolnym nie zabrakło czasu dla siebie i na spotkania i rozmowy z braćmi nowicjuszami, a także na zwiedzanie okolicy. Jak zawsze podczas rekolekcji w Lubaszowej, przeznaczyliśmy jedno popołudnie na pielgrzymkę do Tuchowa. Pojawiła się też nowość – dzień wyjazdowy, w którym pojechaliśmy do Łomnicy Zdroju, tam w Domu Redemptorystów odprawiliśmy Eucharystię, a o. Valery powiedział konferencję. W drodze powrotnej zwiedziliśmy „Miasteczko Galicyjskie” oraz synagogę w Bobowej. Dziękujemy o. Valeremu i młodzieży za obecność i ten wspaniały czas i zawsze ZAPRASZAMY na spotkania z Redemptorystami. Najbliższe już podczas Dni Otwartych w Tuchowie na wiosnę, a więcej informacji znajdziecie TUTAJ. Do zobaczenia!

o. Witold Baran CSsR
o. Artur Pruś CSsR

A TAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE REKOLEKCJE OCZAMI UCZESTNIKÓW 🙂

Rekolekcje były dla mnie pięknym czasem spotkania z Bogiem. Na „Górze Tabor” w Lubaszowej dało się wyczuć działanie Opatrzności. Konferencje pomogły mi wsłuchiwać się w to, co Bóg do nas mówi, a czas wolny był świetną okazją do zwiedzania okolicy oraz odnowienia starych kontaktów. Te kilka dni wzmocniło mnie zarówno na duchu, jaki na ciele. Były to moje kolejne i na pewno nie ostatnie rekolekcje.

Marcin

Te rekolekcje przeżyłem wyjątkowo, ponieważ bardzo mocno doświadczyłem Pana Boga, zamieszkał w moim sercu i bardzo to czuję. Dziękuję bardzo wszystkim braciom i ojcom za niesamowitą atmosferę i niezwykły klimat. Dziękuję również uczestnikom rekolekcji, bo bez nich nie byłyby one tak wyjątkowe. Dziękuję pozdrawiam.

Szymon