W  październiku w naszym domu rekolekcyjnym w Łomnicy Zdroju, odbyły się dwa weekendy z Redemptorystami, w których uczestniczyło około 60 chłopaków, głównie z południowej części Polski. Pierwszy z tych weekendów poprowadził dla nas o. Stanisław Paprocki CSsR, misjonarz z Lublina, drugi, o. Grzegorz Gut CSsR, duszpasterz młodzieży z Krakowa. Tak za pierwszym, jak i za drugim razem dopisała nam wspaniała pogoda, więc oprócz spotkań w sali wspólnej, konferencji i modlitw w kaplicy, udało się  nam wybrać w trasę na Halę Łabowską. Uczestnicy byli zachwyceni, zarówno miejscem, jak i wspólnotą, którą utworzyliśmy w te dni. Konferencje, jakie wygłosili do nas ojcowie były bardzo trafne i jak wszyscy wspominali na koniec: warto było przyjechać i aż żal stąd wyjeżdżać. Tak wspominają chwile spędzone w Łomnicy niektórzy uczestnicy weekendów z Redemptorystami:

Kasjan wspomina: za każdym razem, kiedy przypominam sobie wyjścia w góry, urządzanie nocnych rozmów czy grę w „Mafię”, to z niecierpliwością zaczynam wyobrażać sobie kolejny wyjazd. Cała ta przygoda wywarła na mnie cudowne wrażenie, mimo to najbardziej brakuje mi przebywania pod jednym dachem z najbliższą mi Osobą – Chrystusem.

A Jakub dodaje: rekolekcje są niezwykłym przeżyciem. Z jednej strony mamy młodych chłopaków, którzy rozmawiają, śmieją się, grają w karty czy w piłkarzyki, oglądają mecz czy film. Ale z drugiej strony każdy z nas przyjechał na rekolekcje także po to, aby zadać Bogu to ważne pytanie: do czego mnie powołujesz?

Dziękujemy ojcom którzy nas poprowadzili przez te dni, ojcom mieszkającym w Łomnicy za życzliwe przyjęcie i wszystkim uczestnikom. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania z Redemptorystami. Śledźcie naszą stronę powołaniową i fanpage na Facebooku, gdzie będą pojawiać się wszelkie aktualności. Do zobaczenia niebawem!