W ostatni weekend w Tuchowie odbył się XVI Turniej Piłki Nożnej LSO o Puchar Prowincjała Redemptorystów. Wzięło w nim udział 21 drużyn z 11 parafii redemptorystowskich w całej Polsce. Wraz ze swoimi opiekunami przyjechali ministranci z Elbląga, Gdyni, Szczecina, Szczecinka, Torunia, Warszawy, Głogowa. Wrocławia, Gliwic, oraz pobliskiej Lubaszowej i oczywiście parafii, która w tym roku była gospodarzem wydarzenia – z Tuchowa. W sumie prawie 140 młodych piłkarzy i fanów piłki nożnej. Każdy przyjechał po to, by zdobyć Puchar. Niektóre parafie, jak Szczecin czy Szczecinek wystawiły nawet dwie i trzy drużyny z jednej kategorii.

W piątek wieczorem, po kolacji nastąpiło losowanie drużyn. Spośród 11 drużyn Szkoły Podstawowej i 7 drużyn Gimnazjum rozlosowano dwie grupy. Natomiast Szkoła Ponadgimnazjalna grała w jednej grupie złożonej z czterech drużyn. Ze względów pogodowych Turniej odbywał się na dwóch halach: Gimnazjum i Szkoły Ponadgimnazjalne grały na hali CKZiU, natomiast Szkoła Podstawowa na hali MOSiR, tutaj też miało miejsce rozdanie nagród.

Dzień rozgrywek rozpoczęliśmy uroczyście od Eucharystii w Tuchowskiej Bazylice, u Tronu Matki Bożej Tuchowskiej, Mszy św. przewodniczył wikariusz Prowincjała – o. Dariusz Paszyński CSsR. O godz. 9.00 na hali MOSiR o. Dariusz rozpoczął oficjalnie rozgrywki. Gra trwała prawie cały dzień, a kibice, którzy przybyli nie tylko z Tuchowa, zagrzewali zawodników do walki. Wszyscy przyjechali, by zdobyć Puchar, ale jak to na zawodach bywa, tylko trzy pierwsze miejsca mogliśmy nagrodzić pucharami i medalami.


Wyniki Rozgrywek były następujące:

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – Tuchów

II miejsce – Lubaszowa

III miejsce – Toruń

Gimnazjum:

I miejsce – Głogów

II miejsce – Toruń

III miejsce – Gliwice

Szkoła Ponadgimnazjalna:

I miejsce – Warszawa

II miejsce – Toruń

III miejsce – Tuchów

Nagrodziliśmy też najlepszych strzelców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostali nimi: Maciej Nytko z Tuchowa (Szkoła Ponadgimnazjalna), Mikołaj Serafin z Głogowa (Gimnazjum) oraz Konrad Więcek z Tuchowa (Szkoła Podstawowa). Na koniec najlepsza drużyna z najstarszej kategorii rozegrała mecz z Redemptorystami. Walka była bardzo zacięta. Pomimo tego, iż o. Maciej bronił jak wilk swojej bramki, a o. Prowincjał dawał z siebie wszystko, by zdobyć gola, mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Warszawy. Zdobywcy Pucharu i złota potwierdzili, że zwycięstwo się im należało. Podczas turnieju towarzyszyła nam nasza firma “vPabenStudio”‘, czyli o. Dariusz Pabiś CSsR, który specjalnie dla nas nagrał krótką relację z Turnieju, zapraszamy do oglądania 🙂

Dziękujemy wszystkim drużynom za piękną grę i zdrową rywalizację, opiekunom i duszpasterzom za to, że przyjechali i pomogli w dobrym przeżyciu Turnieju, kibicom za doping, który zagrzewał mocno do walki naszych piłkarzy. Dziękujemy również właścicielom hal sportowych MOSiR i CKZiU w Tuchowie, dzięki którym mogliśmy spokojnie i na suchej nawierzchni rozegrać kolejny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów.

ZAPRASZAMY za rok do Szczecinka 🙂