W dniach 29.01-2.02 spotkaliśmy się Bardzie Śląskim, gdzie gościnnie przyjęły nas Siostry Maryi niepokalanej, u których zamieszkaliśmy na te pięć dni. Podczas rekolekcji w Bardzie naszym przewodnikiem był o. Waldemar Sojka CSsR, który przed wielu laty tutaj posługiwał i z radością przyjął zaproszenie, by poprowadzić tę „powołaniówkę”. Wśród uczestników była liczna ekipa z Gliwic, dołączyli do nas tez chłopaki z Podkarpacia, Lubelskiego oraz z Piotrkowa Trybunalskiego.

Podczas tych „Ferii z Redemptorystami” mogliśmy skorzystać z uroków Barda, wychodząc na pobliskie górki. Dotarliśmy do Kaplicy Górskiej, gdzie według tradycji miała objawić się Matka Boża, zwiedziliśmy piękne kaplice na wzgórzu różańcowym. Jeden dzień poświęciliśmy na wizytę w Kłodzku, gdzie z wysokości Twierdzy Kłodzkiej można było zobaczyć na okolicę, a później wybraliśmy się w podziemia miasta, by zobaczyć, jak ono wyglądało i funkcjonowało przed wiekami. O. Waldemar oprowadził też chłopaków po naszym klasztorze i znajdującym się tam muzeum, przybliżając historię tego miejsca i Redemptorystów. W środowy wieczór uczestniczyliśmy w Nowennie Nieustannej i Eucharystii w Bazylice u stóp Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej. Uczestnicy tak wspominają ten czas:

„Podczas ferii z Redemptorystami w Bardzie słuchaliśmy konferencji, które wygłosił dla nas o. Waldemar Sojka , były one bardzo ciekawe. W wolnym czasie poszliśmy w góry, do Kaplicy Górskiej, a także wyjechaliśmy do Kłodzka, gdzie mogliśmy zwiedzić podziemia miasta. Wraz z częścią naszej ekipy wybrałem się na ścieżkę wokół Twierdzy Kłodzkiej, skąd był piękny widok na okolicę. Wszystkim nam spodobał się czas spędzany wspólnie i to, że tworzyliśmy tak fajną wspólnotę” (Kacper z Gliwic)

„Ostatnio byłem na rekolekcjach w Bardzie, podczas których zwiedzaliśmy wiele niesamowitych miejsc, takich jak Kaplica Górska, gdzie kiedyś objawiła się Maryja, albo platforma widokowa, z której widok zapierał dech w piersiach! Oprócz „odnowy ciała”, ojcowie zapewnili nam również „odnowę ducha”. Dokładne przygotowanie oraz szczera, dobrze poprowadzona spowiedź święta, wzruszająca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz codzienne msze święte! Był to czas, który przeżyłem naprawdę dobrze, na pewno w niedługim czasie przyjadę na kolejne rekolekcje”. (Kuba z Ołpin)

Dziękujemy o. Waldemarowi i chłopakom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy jeszcze w te ferie do Tuchowa i Łomnicy Zdroju. DO ZOBACZENIA!