Aktywnie spędzony czas w doborowym towarzystwie – tak można streścić weekendowy wyjazd z Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów. Ośmiu chłopaków uczestniczących w wyjazdach i rekolekcjach powołaniowych z redemptorystami 3 grudnia wyruszyło w podróż do Torunia wraz z o. Szczepanem Hebdą i o. Arturem Prusiem.

Wieczorem tego dnia braliśmy udział w programie „Westerplatte Młodych” w TV Trwam i audycji „Czas wzrastania” w Radio Maryja. Niektórzy mieli okazję tego wieczora zwiedzić Toruń po zachodzie słońca. Noc spędziliśmy w hotelu, a następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na miasto. Zwiedziliśmy Akademię Kultury Społecznej i Medialnej, piękne sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, modliliśmy się w miejscu pojmania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Odwiedziliśmy toruński klasztor ojców redemptorystów, gdzie zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni. Spotkaliśmy się również z ojcem Tadeuszem Rydzykiem – dyrektorem TV Trwam i Radio Maryja. Po zwiedzeniu starego miasta w Toruniu wsiedliśmy do samochodów i wyruszyliśmy do Warszawy, gdzie po kolacji wybraliśmy się na zwiedzanie stolicy nocą.

Przenocowaliśmy w domu redemptorystów przy ul. Karolkowej. Uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy św. w kościele św. Klemensa. Potem o. Łukasz Baran posługujący w tej parafii przybliżył nam historię tego miejsca i redemptorystów, którzy zginęli podczas powstania warszawskiego w 1944 roku. Modliliśmy się przy grobie Sługi Bożego Ojca Bernarda Łubieńskiego. Następnie odwiedziliśmy kościół św. Benona, po którym oprowadził nas o. Arkadiusz Buszka. Po zwiedzaniu nadszedł czas pożegnania i powrotu do domów. Czterech chłopaków z ojcem Szczepanem wyruszyło prosto w stronę Tuchowa, a pozostali z ojcem Arturem zwiedzili jeszcze muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Wieczorem wszyscy już byli w swoich domach. Poza licznymi atrakcjami był to również czas bogaty duchowo. Każdego dnia towarzyszyła nam modlitwa i uczestniczyliśmy we Mszy św. Były to trzy dni pełne pozytywnych wrażeń i nowych doświadczeń.

Kacper Pruś