Na przełomie 2023 i 2024 r., w Domu Rekolekcyjnym przy tuchowskim klasztorze, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystów, zorganizowało Pierwszy Tuchowski Sylwester dla Młodzieży. Wzięło w nim udział 30 młodych, głównie z południowej Polski. Rozpoczęliśmy kolacją 30.12, po której odbyły się warsztaty taneczne.

Ponieważ sylwester wypadał w tym roku w niedzielę, to rozpoczęliśmy ten dzień od wspólnej jutrzni. Po śniadaniu Eucharystia, spotkanie w Sali i krótkie wprowadzenie w przeżywanie tego ostatniego dnia Starego Roku, a po obiedzie o. Szczepan oprowadził naszych gości po sanktuarium oraz muzeum misyjnym i ruchomej szopce. Następnie odbyła się próba generalna Poloneza. Po kolacji o 18.00 rozpoczęliśmy bal sylwestrowy, który trwał niemal do rana. Jak na bal przystało, pierwszym tańcem był Polonez, następnie nasz DJ – o. Artur zaserwował nam „coś pod nogę” i przygotował kilka zabaw.

O 23.00 uczestniczyliśmy wraz z parafianami w mszy św. na powitanie Nowego Roku, po której zaprosiliśmy wszystkich obecnych na pokaz fajerwerków. Po powrocie do Sali odpaliliśmy zimne ognie i symboliczną „lampką szampana” powitaliśmy Nowy Rok. Dziękujemy uczestnikom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Pierwszego Tuchowskiego Sylwestra dla Młodzieży i już dziś zapraszamy na kolejny.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Niech Maryja, nasza Tuchowska Pani wyprasza Wam u swego Syna wszelkie potrzebne łaski, a Bóg obficie błogosławi na każdy dzień Nowego Roku!

W imieniu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań Redemptorystów

Szczepan Hebda CSsR – dyrektor CDMiP

Artur Pruś CSsR – z-ca dyrektora CDMiP

o. Aleksander Ćwik CSsR – moderator Oazy