IV Niedziela Wielkanocna to w Kościele tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca światowy tydzień modlitw o powołania. Centrum Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów wraz z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów wyruszyli w tym czasie, razem z ojcami i diakonami, do parafii w całej Polsce, by dawać świadectwo powołania, spotkać się z ministrantami i młodzieżą oraz wspólnie z ludźmi modlić się o to, by ci, których Bóg wzywa do bycia blisko siebie i głoszenia Ewangelii, dobrze rozeznali i odpowiedzieli „tak” na Jego wezwanie.

W parafiach redemptorystowskich w Szczecinie, Szczecinku, Braniewie, Toruniu, Skarżysku Kamiennej, Krakowie oraz parafii w Chojniku ojcowie wraz z diakonami głosili homilie podczas niedzielnych Eucharystii, a klerycy dzielili się świadectwem powołania. W większości parafii spotkania rozpoczęły się już w sobotę podczas rozmów z ministrantami i młodzieżą z poszczególnych miejsc. Był czas na rozmowy o seminarium i naszej formacji, wspólną rozrywkę podczas ognisk czy grania w piłkę oraz modlitwę.

Wszystkie wyjazdy były dla nas wartościowym doświadczeniem i możliwością dzielenia się radością z pójścia za Jezusem Odkupicielem. Mamy nadzieję, że nasza obecność i świadectwo w tych miejscach były okazją do bliższego spotkania młodych z Dobrym Pasterzem, i zapytania Go: „jakie jest moje powołanie?”.

Dk. Karol Łukaszczyk CSsR