Mistrzostwa Polski w Tuchowie… tak najkrócej można opisać to, co wydarzyło się w ostatni weekend na stadionie Tuchovii. W dniach 14-16 czerwca odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej Ministrantów o Puchar Prowincjała Redemptorystów. W Tuchowie pojawiły się drużyny ze Szczecinka, Torunia, Głogowa, Gliwic, Lubaszowej oraz gospodarze.

W sobotę był dzień rozgrywek, w Turnieju wzięło udział w sumie 12 drużyn: 3 Trampkarzy, 6 Juniorów młodszych i 3 Juniorów starszych. Cała impreza rozpoczęła się kolacją w piątek i losowaniem grup dla Juniorów młodszych. W sobotę dzień rozpoczęliśmy Eucharystią w Bazylice o godz. 7.00 pod przewodnictwem o. Dariusza Paszyńskiego CSsR – Wikariusza Prowincjała. Po Mszy i szybkim śniadaniu ruszyliśmy na stadion i od godz. 9.00-15.30 miały miejsce rozgrywki. Atmosfera Turnieju była bardzo gorąca, nie tyko przez wysoką temperaturę, ale też emocje, które nam towarzyszyły. Niektórzy nawet przygotowali poważny doping 🙂 a największe emocje wzbudził mecz zwycięzców kategorii najstarszej z braćmi klerykami, których kapitanem był o. Dariusz Paszyński.

Dziękujemy duszpasterzom, którzy przywieźli drużyny ze swoich duszpasterstw. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy zwycięzcom, a wyniki w poszczególnych grupach wiekowych były następujące:

TRAMPKARZE:

I – Toruń

II – Szczecinek

III – Głogów

JUNIORZY MŁODSI:

I – Głogów

II – Gliwice

III – Tuchów

JUNIORZY STARSI:

I – Głogów

II – Gliwice

III – Toruń

Poza nagrodami dla drużyn były też odznaczenia indywidualne dla najlepszych strzelców i bramkarzy. Królami strzelców zostali: w drużynie TRAMPKARZY – Gabriel Nirski, JUNIORÓW MŁODSZYCH – Hubert Brończak, JUNIORÓW STARSZYCH – Szymon Januszkiewicz. Tytuł najlepszego bramkarza został przyznany w TRAMPKARZACH – Kacprowi Kowalczykowi, w JUNIORACH MŁODSZYCH – Sylwestrowi Szczęchowi, w JUNIORACH STARSZYCH – Pawłowi Sadulakowi.

Poniżej kilka zdjęć… Miłego wspominania, a za rok do zobaczenia w Toruniu! 🙂